Jdi na obsah Jdi na menu
 


BRATISLAVA 16. mája (SITA) - Záverečné nominácie mužstiev C-skupiny na XVIII. majstrovstvá sveta vo futbale v Nemecku (9. júna - 9. júla):


Argentína:

Brankári: Roberto Abbondanzieri (Boca Juniors), Leonardo Franco (Atletico Madrid/Šp.), Oscar Ustari (Independiente).

Obrancovia: Fabricio Coloccini (Deportivo La Coruňa/Šp.), Roberto Ayala (FC Valencia/Šp.), Gabriel Heinze (Manchester United/Angl.), Juan Pablo Sorin (Villarreal/Šp.), Gabriel Milito (Real Zaragoza/Šp.), Nicolas Burdisso (Inter Miláno/Tal.), Leandro Cufre (AS Rím/Tal.).

Stredopoliari: Maximiliano Rodriguez (Atletico Madrid/Šp.), Lionel Scaloni (West Ham Utd./Angl.), Javier Mascherano (Corinthians/Braz.), Esteban Cambiasso (Inter Miláno/Tal.), Juan Roman Riquelme (Villarreal/Šp.), Luis Gonzalez (FC Porto/Portug.), Pablo Aimar (FC Valencia/Šp.).

Útočníci: Carlos Tevez (Corinthians/Braz.), Hernan Crespo (FC Chelsea/Angl.), Lionel Messi (FC Barcelona/Šp.), Rodrigo Palacio (Boca Juniors), Javier Saviola (FC Sevilla/Šp.), Julio Cruz (Inter Miláno/Tal.).

Tréner: José Pekerman (Arg.).


Pobrežie Slonoviny:

Brankári: Jean-Jacques Tizie (Esperance Tunis/Tun.), Boubacar Barry Copa (Beveren/Belg.), Gerard Gnanhouan (Montpellier/Fr.).

Obrancovia: Cyrille Domoraud (Créteil/Fr. II. liga), Blaise Kouassi (Troyes/Fr.), Abdoulaye Meite (Marseille/Fr.), Etienne Arthur Boka (Štrasburg/Fr.), Abib Kolo Toure (Arsenal/Angl.), Emmanuel Eboue (Arsenal/Angl.), Marc Zoro (Messina/Tal.).

Stredopoliari: Didier Zokora (St. Etienne/Fr.), Emerse Fae (Nantes/Fr.), Kanga Gauthier Akale (Auxerre/Fr.), Romaric Ndri Koffi (Le Mans/Fr.), Gnegneri Yaya Toure (Olympiakos Pireus/Gr.), Gilles Yapi Yapo (Young Boys Bern/Švajč.), Guy Roland Demel (Hamburg/Nem.).

Útočníci: Bakari Kone (Nice/Fr.), Didier Drogba (Chelsea/Angl.), Arouna Kone (PSV Eindhoven/Hol.), Bonaventure Kalou (Paríž Saint-Germain/Fr.), Abdoul Kader Keita (Lille/Fr.), Aruna Dindane (Lens/Fr.).

Tréner: Henri Michel (Fr.).


Srbsko a Čierna Hora:

Brankári: Dragoslav Jevrič (Ankaraspor/Tur.), Oliver Kovačevič (Železnik), Vladimir Stojkovič (Nantes/Fr.).

Obrancovia: Nemanja Vidič (Manchester United/Angl.), Mladen Krstajič (Schalke 04/Nem.), Goran Gavrančič (Dinamo Kyjev/Ukr.), Milan Dudič (Crvena Zvezda Belehrad), Ivica Dragutinovič (FC Sevilla/Šp.), Dušan Basta (Crvena Zvezda Belehrad), Nenad Djordjevič (Partizan Belehrad).

Stredopoliari: Igor Duljaj (Šachťor Doneck/Ukr.), Albert Nadj (Partizan Belehrad), Ivan Ergič (FC Bazilej/Švajč.), Dejan Stankovič (Inter Miláno/Tal.), Predrag Djordjevič (Olympiakos Pireus/Gr.), Zvonimir Vukič (Partizan Belehrad), Ognjen Koroman (Portsmouth/Angl.), Danijel Ljuboja (VfB Stuttgart/Nem.), Saša Ilič (Galatasaray/Tur.).

Útočníci: Savo Miloševič (Osasuna/Šp.), Mateja Kežman (Atletico Madrid/Šp.), Nikola Zigič (Crvena Zvezda Belehrad), Mirko Vučinič (Lecce/Tal.).

Tréner: Ilija Petkovič (Srbsko a Č. Hora).


Holandsko:

Brankári: Edwin van der Sar (Manchester United/Angl.), Maarten Stekelenburg (Ajax Amsterdam), Henk Timmer (AZ Alkmaar).

Obrancovia: Khalid Boulahrouz (Hamburg/Nem.), Giovanni van Bronckhorst (Barcelona/Šp.), Tim de Cler (AZ Alkmaar), Kew Jaliens (AZ Alkmaar), Joris Mathijsen (AZ Alkmaar), Jan Kromkamp (Liverpool/Angl.), André Ooijer (PSV Eindhoven), Johnny Heitinga (Ajax Amsterdam).

Stredopoliari: Mark van Bommel (Barcelona/Šp.), Phillip Cocu (PSV Eindhoven), Denny Landzaat (AZ Alkmaar), Hedwiges Maduro (Ajax Amsterdam), Wesley Sneijder (Ajax Amsterdam), Rafael van der Vaart (Hamburg/Nem.).

Útočníci: Ryan Babel (Ajax Amsterdam), Dirk Kuijt (Feyenoord), Ruud van Nistelrooy (Manchester United/Angl.), Robin van Persie (Arsenal/Angl.), Arjen Robben (Chelsea/Angl.), Jan Vennegoor of Hesselink (PSV Eindhoven).

Tréner: Marco van Basten (Hol.).